Zapojte se do populární celostátní soutěže v anglickém jazyce #SING A SONG and #SEND A POSTCARD

Soutěž je pro děti MATEŘSKÝCH ŠKOL a žáky ZÁKLADNÍCH ŠKOL (a studenty odpovídajících ročníků víceletých gymnázií):

Nově pod patronací YouTube Star Steva R. Wattse (jeho videa mají téměř milión zhlédnutí denně), Velvyslanectví Velké Británie a se záštitou MŠMT.

Již 16 let probíhá soutěž, ve které odborná porota hodnotila přes 1500 videí!

Soutěž bude motivovat jak vás učitele, tak především vaše děti a žáky ke studiu angličtiny. Povzbudí zájem uplatnit angličtinu v praxi a se správnou výslovností. Žáci získají větší sebevědomí při využívání angličtiny např. před kamerou a osvojí si další zajímavé dovednosti (např. práci s kamerou).

Soutěž podporuje rozvoj komunikativních dovedností v angličtině, tvůrčí nadání žáků i učitelů. Žáci se učí řešení problémů, rozvíjí týmovou spolupráci. Soutěž pomáhá rozšířit použití video techniky jako jazykové učební pomůcky.

V této soutěži si můžete vybrat, zda přihlásíte VIDEO PÍSNIČKU nebo VIDEO POHLEDNICI. Pozor, přečtěte si pečlivě pravidla k vytváření videí a dále Všeobecná pravidla a podmínky soutěže.

NEVÁHEJTE PŘIHLÁSIT VIDEO SVÝCH ŽÁKŮ!

Dokáží Vaši žáci zazpívat anglickou písničku? Poté je neváhejte zapojit do soutěže s VIDEO PÍSNIČKOU. Provedení je plně na vašich žácích, jen musí být video v angličtině.

A dokáží Vaši žáci natočit video pohlednici, která představí město, v němž žijete? V tom případě přihlaste do soutěže VIDEO POHLEDNICI.

Každé video je potřeba zaregistrovat zvlášť, ale je to jednoduché a na pár minut.

Porota je složená z profesionálů z více relevantních oborů. Výherci ze všech kategorií získávají hodnotné ceny a celostátní uznání. A kdoví, možná si otevřou také cestu ke globálnímu úspěchu, anglická videa mohou oslovit celý svět…:-)

Účastníci soutěže se v období od října do konce března zaregistrují prostřednictvím webových stránek soutěže. V dubnu vybere odborná porota vítězné snímky a na webové stránce soutěže zveřejní výsledkovou listinu. Vítězové v jednotlivých kategoriích budou v průběhu května pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v Praze.

Autoři a organizátoři soutěže:

Oblast SEND A POSTCARD:

Mgr. Norbert Tlustý a PhDr. Doubravka Matulová ve spolupráci s dalšími vyučujícími angličtiny na ZŠ, Praha 13, Mládí 135.

Oblast SING A SONG:

Wattsenglish Ltd.